Sąsiedzka współpraca z Wasilkowem

27 lutego to historyczny dzień dla Rad Seniorów Gminy Supraśl i Gminy Wasilków. Przy udziale burmistrzów obu gmin oficjalnie podpisano porozumienie w sprawie sąsiedzkiej współpracy.

 

- Takie spotkania nie tylko zbliży nasze miejscowości, bo przecież jesteśmy sąsiadami, ale ułatwi współpracę nam – samorządowi – powiedział Burmistrz Supraśla podczas oficjalnego podpisania porozumienia pomiędzy Radą Seniorów Gminy Supraśl a Radą Seniorów Gminy Wasilków. – Przed nami wiele wspólnych debat, spotkań, inicjatyw. Myślę, że współpraca pomiędzy środowiskami senioralnymi z obu gmin przyczyni się do wspólnych działań. Gratuluję i życzę dalszego rozwoju.

Choć w Wasilkowie Rada Seniorów formalnie działa dopiero od połowy ubiegłego roku, ich aktywność widoczna była już od dawna.

- Środowisko senioralne w naszej gminie jest bardzo prężne i liczne. Składa się z wielu formacji formalnych i nieformalnych -powiedziała pani Dominika Jocz Zastępczyni Burmistrza Wasilkowa. – Plany są ambitne i dalekosiężne.

Nie obeszło się też bez wspólnych planów i zamierzeń inwestycyjnych, które jak zapewniali włodarze obu gmin mogą zostać zrealizowane w najbliższych latach. Są to m.in. remont drogi w Studziankach, czy budowa ścieżki rekreacyjnej przez Pólko.

Porozumienie podpisali przewodniczący Rad Seniorów: pani Krystyna Sakowicz z Wasilkowa oraz pan Krzysztof Wolfram – z Supraśla oraz pani Dominika Jocz- Zastępca Burmistrza Wasilkowa i pan Radosław Dobrowolski –Burmistrz Supraśla.

W spotkaniu udział wzięli również Jarosław Zalejski Przewodniczący Rady Miejskiej w Wasilkowie, Karol Krakowiecki – Radny Rady Miejskiej w Wasilkowie, Marek Skrypko z Urzędu Miejskiego w Supraślu oraz członkowie Rady Seniorów z gminy Supraśl i gminy Wasilków.

 

IMG 0756

Porozumienie podpisali pani Krystyna Sakowicz - Przewodnicząca Rady Seniorów Wasilkowa i pan Krzysztof Wolfram - Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl

IMG 0741

Swoje podpisy złożyli także pani Dominika Jocz- Zastępca Burmistrza Wasilkowa i pan Radosław Doborowolski –Burmistrz Supraśla

IMG 0766

Kalendarium

 Maj 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
  
  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu

Spotkanie z podróżnikiem ...

maj
sobota
25
Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
17:00

Targi Elektromobilności n...

maj
niedziela
26
Zapraszamy na otwarte imprezy z okazji V Międzynarodowego Kongresu Eko Forum
9.00 - 17.00...

V Międzynarodowy Kongres...

maj
niedziela
26
26 – 28 maja 2019 r. w Supraślu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Eko Forum.
09:00 - 17:00

Supraska Wiosna Chopinows...

maj
wtorek
28
Dom Ludowy w Supraślu
19:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.