Około stu zawodników z czterech klubów karate uczestniczyło w turnieju z okazji Dnia Dziecka.

Odbył się on 26 maja w Białymstoku. Drużyna z Supraśla liczyła 14 zawodników, z któych 11 osób wywalczyło aż 14 medali.

Złote krążki dla supaskiego klubu KKS ,,Bushido” Supraśl zdobyli: Viktoria Popławska (kata), Philip Domaszewicz (kata), Aleksandra Miszczuk (kata) i Karolina Domaszewicz (kata). Srebrne medale wywalczyli: Przemysław Żendzian (kumite), Philip Domaszewicz (fantom), Wiktor Myszkiewicz (kata), Magdalena Bogucka (kata), natomiast trzecie miejsca zajęli: Przemysław Żendzian (kata), Rozalia Makarewicz (kata), Piotr Redo (w kata i kumite), Zuzanna Koźbiel (kata) i Julia Mazurczyk (kata).

- Występ wszystkich supraskich karateków uważam za bardzo udany, gdyż zaprezentowali oni dobry poziom sportowy w konfrontacji z innymi zawodnikami - podsumował Grzegorz Żendzian, trener "Bushido Supraśl". - W klasyfikacji medalowej nasz zespól uplasował się się na drugim miejscu, ustępując tylko sportowcom z Białostockiego Klubu Karate.

Turniej karate rozgrywany był według przepisów karate olimpijskiego WKF.  Oprócz organizatora turnieju - Białostockiego Klubu Karate w rywalizacji wzięły udział trzy kluby: ,,Shogun” Białystok, ,,Funado” Piaseczno oraz zawodnicy z ,,Bushido” Supraśl.