„Święto Drzewa” w supraskim przedszkolu

W tym roku przedszkole w Supraślu postanowiło połączyć pasowanie na przedszkolaka ze Świętem Drzewa, które obchodzone jest 10 października.

 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, dzieci dyrektor Przedszkola, pani Beata Grochowska-Surowiec, pani Iwona Zinkiewicz- pracownik Nadleśnictwa Supraśl oraz nauczyciele naszej placówki.

Uroczystość rozpoczęła pani Iwonka opowiadając dzieciom dlaczego na całym świecie obchodzone jest Święto Drzewa i jak ważne jest to, żeby o drzewa dbać.
Następnie odbyło się ślubowanie. Wszystkie dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Po tych słowach pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka używając magicznego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały medale „Super Przedszkolaka”. W niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Po dzieciach przyszedł czas na ślubowanie Rodziców. Pani dyrektor, podobnie jak dzieci, każdego rodzica dotykała po ramieniu ołówkiem – pasując na Rodzica Przedszkolaka.
Część artystyczną przedszkolaki zaprezentowały w swoich salach, pokazując swoje umiejętności – dały tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki o tematyce jesiennej i piękne wiersze.
Punktem kulminacyjnym były warsztaty podczas których powstały wspaniałe jesienne drzewa w wykonaniu dzieci i rodziców.

Autorki tekstu: Anna Puławska, Justyna Dekarz

 

swieto drzewa 1

swieto drzewa 2

 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Luty 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nadchodzące wydarzenia

Ogólnopolski konkurs kuli...

marzec
sobota
7
Już 7 marca w Supraślu odbędzie się ogólnopolski konkurs kulinarny "Smaki Podlasia", pod...
10:00 - 12:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.