Supraski Maraton Leśny

Niedziela, 16 września 2018

Start w niedzielę, 16 września, o godz. 9:00 na supraskich bulwarach.

 

To pierwszy w regionie bieg rozgrywany na dystansie pełnego maratonu czyli 42,5 km.
Wystartować w nim może każdy, kto pragnie zmierzyć się z dystansem maratońskim, popodziwiać podlaskie widoki, czy po prostu spędzić ciekawie dzień. Maraton odbędzie się w niedzielę, 16 września. Start o godz. 9:00 na supraskich bulwarach.

Organizatorami biegu jest Fundacja Miasto BE, czyli Marcin Matejczuk i Wojciech Mojsak, organizatorzy znanego już nam Ultra Śledzia. Jednak, jak zapewniają Supraski Maraton Leśny nie jest bliźniaczym bratem zimowego biegu.
- Jeśli chodzi o przyjacielski klimat biegu, chęć bycia blisko natury, nastawienie na ukazanie piękna Podlasia a w szczególności Supraśla to w tych aspektach konsekwentnie idziemy w tym samym kierunku – powiedział Marcin Matejczuk. - Natomiast jeśli chodzi o dystans i skalę trudności to staraliśmy się zrobić lekki bieg podczas którego będzie można podziwiać piękne lasy, łąki oraz wsie. W założeniu Supraski Maraton Leśny ma być biegiem dla ludzi którzy dopiero zaczynają przygodę z dłuższym bieganiem natomiast Ultra Śledź jest skierowany do tych którzy mają już na liczniku kilka kilometrów.

I właśnie Supraśl jak i jego okolice najlepiej się do tego nadają.
- Warto, by inni zauważyli i docenili jego piękno – dodaje Marcin Matejczuk. - Supraśl jest piękny wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Chcieliśmy dać ludziom możliwość doświadczenia natury, zmian pór roku na Podlasiu. Naprawdę warto!

Widząc sukces Ultra Śledzia można śmiało stwierdzić, że maratony o długich dystansach cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlatego też Fundacja Miasto BE ma jużpomysły na kolejne biegi.

- Supraśl staje się ważnym punktem na biegowej mapie Polski. Planujemy kontynuacje imprez które już organizujemy czyli Ultra Śledź na dystansach 80km oraz 50km, Supraski Maraton Leśny- klasyczny maraton oraz Ultra Tarpan czyli terenowy bieg 12h w edycji letniej oraz zimowej – opowiadał Marcin Matejczuk. - Mamy też w planie kolejną imprezę, bieg o bardzo wysokiej randze. Jednak nie chcemy zapeszyć, więc nie będziemy o tym mówić głośno dopóki nie będziemy mieli dopiętych wszystkich kwestii w stu procentach.

foto: KINGRUNNER.com

Kalendarium

 Listopad 2018 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
121314161718
19202122232425
2627282930  

Nadchodzące wydarzenia

Turniej szachowy z okazji...

listopad
czwartek
15
15.11 godz. 16:00 w siedzicie CKiR w Supraślu (ul. Cieliczańska)
Turniej tylko dla...
16:00

"Tobie Polsko" ...

listopad
czwartek
15
15.11.2018 Dom Ludowy w Supraślu godz. 17:00
17:00

Pokaz filmu „Pustać - Ost...

grudzień
sobota
1
Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza na bezpłatny pokaz filmu pt. „Pustać - Ostoja...
10:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.