Rusza utwardzanie dróg gminnych

Już w najbliższych dniach rozpocznie się kolejny etap powierzchniowego utwardzania dróg gminnych. Tym razem Gmina Supraśl zaplanowała utwardzenie 1312 metrów dróg. Łączna wartość prac wyniesie prawie milion osiemset tysięcy złotych.

 

- Jest kiepsko – mówią mieszkańcy ulicy Bajecznej w Zaściakach o aktualnym stanie dróg. – Jak jest ciepło i słonecznie to się kurzy tak, że nie można spokojnie przejść, jak pada deszcz to grzęźniemy w błocie.  

- Najgorzej jest po deszczu – mówi pani Małgorzata o stanie ulicy Łąkowej w Sowlanach. – Jest takie błoto, że ledwo co przejeżdżam z wózkiem. Cieszę się, że w końcu uda się wyremontować tę drogę, bo jej stan wymaga wiele do życzenia.

W ramach kolejnego etapu powierzchniowego utwardzania ulic w gminie Supraśl zostaną wykonane: ul Zagumienna w Karakulach, Cedrowa, Królewska, Ładna i Łąkowa w Sowlanach, ul. Bajeczna i Jacka Soplicy w Zaściankach oraz sięgacz przy blokach na ul. Słowackiego w Supraślu.

Przypomnijmy, że w minionych latach w ramach powierzchniowego utwardzenia ulic w gminie Supraśl wykonano ponad dziesięć kilometrów dróg. Mieszkańcy dotychczas utwardzonych ulic są zadowoleni z prac i efektów.

- Cieszę się, że moje dzieci mogą jeździć na rolkach i rowerze przy domu, na nowej, równej drodze i nie muszą iść kilka ulic dalej – powiedział jeden z mieszkańców ulicy Sosnowej w Ogrodniczkach, która to została utwardzona w ramach wcześniejszych prac.

- Jest bezpieczniej i co najważniejsze nie grzęźniemy w błocie, tak jak to było przed utwardzeniem – powiedziała mieszkanka ulicy Wiatrakowej w Sowlanach. - Jest dużo czyściej i wygodniej.

Kalendarium

 Wrzesień 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
161718192022
23242526272829
30      

Nadchodzące wydarzenia

Święto Podziemia Niepodle...

wrzesień
sobota
21

12:00

Wybory do Sejmu i Senatu ...

październik
niedziela
13
Informacje szczegółowe (kliknij)
07:00 - 21:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.