Informujemy mieszkańców Supraśla, że mogą zapoznać się z materiałami dowodowymi w sprawie postepowania administracyjnego o wydanie decyzji lokalizacji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej P4 „BIA3325A” wraz z niezbędną infrastrukturą na działce nr geod. 146 położonej w Supraślu.

Zapraszamy na XVIII sesję Rady Miejskiej w Supraślu z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Czwartek 08.10.2020r. o godz. 17:00

Komunalny Zakład Budżetowy w Supraślu informuje, że w związku z naprawą wodociągu w dniu 27 stycznia 2021 r. (środa) w godzinach 8:00 - 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody we wsi Ciasne, od sklepu w stronę Grabówki.

pozar

Wskutek tragicznego pożaru domu mieszkalnego w Supraślu, zginęła 84-letnia kobieta, natomiast bez dachu nad głową pozostało pięć ocalałych osób, które również mieszkały w tym domu. Wszyscy oni w pożarze utracili cały dobytek. Obecnie pogorzelcy zakwaterowani są w lokalach na terenie gminy Supraśl. Trwa zbiórka na pomoc ofiarom pożaru, darczyńcy są bardzo hojni.

- Dla pogorzelców przygotowaliśmy dwa tymczasowe lokale na terenie gminy Supraśl. Zamieszkali już tam - m.in. ocalała w pożarze młoda, trzyosobowa rodzina, a w drugim lokalu 60-letni mężczyzna - inny lokator spalonego domu. Obecnie szykujemy dla nich w Supraślu mieszkania socjalne, w których będą mogli zamieszkać do czasu odbudowy spalonego domu. Wszystkim ocalałym zapewniliśmy opiekę psychologa. Trwa także zbiórka potrzebnych dla pogorzelców przedmiotów oraz środków materialnych - mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Marszałek Województwa Podlaskiego ogłosił listę podmiotów, które w 2021 r. otrzymają pieniądze z funduszy europejskich. Oprócz środków m.in. na polepszenie jakości życia seniorów dofinansowano renowację zabytków, w tym także tych w gminie Supraśl. 

Koniec roku szkolnego jest dla wszystkich uczniów wydarzeniem szczególnym – w końcu zaczynają się upragnione wakacje.
W supraskiej szkole podstawowej dzisiejsze zakończenie roku szkolnego 2019/2020 było dniem pożegnań: z ósmoklasistami, którzy od września dalszą edukacje rozpoczną w musach wybranych przez siebie szkół średnich oraz z panią dyrektor Krystyną Roczniak, która po 35 latach pracy w supraskiej podstawówce przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Tegoroczne lokalne obchody Święta Niepodległości z racji na panującą epidemię Covid-19 odbędą się w bardzo kameralnym wydaniu.

Tradycyjnie o godz. 7:30 w Klasztorze Męskim Zwiastowania NMP w Supraślu odbędzie się Liturgia Święta w intencji Polski, zaś o godz. 10:00 w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Supraślu zaplanowana jest Msza Święta w intencji Ojczyzny. 

W tym roku z racji na remont Ogrodu Saskiego nie będzie też tradycyjnego składania kwiatów pod pomnikiem  upamiętniającym mieszkańców Supraśla, którzy polegli w latach 1914-1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Przedstawiciele gminy Supraśl odwiedzą natomiast Miejsca Pamięci Narodowej znajdującej się na terenie naszej gminy, gdzie zapalą znicze pamięci.

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Styczeń 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.