Timothy Garton Ash odwiedził Uzdrowisko Supraśl.

To jeden z najsłynniejszych brytyjskich znawców historii Europy po 1945 r.,Kawaler Orderu św. Michała i św. Jerzego, Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz Medalu Zasługi Republiki Czeskiej. Podczas zwiedzania miasteczka odwiedził również Burmistrza Supraśla - Radosława Dobrowolskiego.

 

- To wielki zaszczyt gościć tak znakomitego naukowca, profesora Uniwersytetu Oxford – przyznał Burmistrz Supraśla.

Wizyta tak znakomitego gościa na Podlasiu jest związana z jego pracą. Okazuje się, że Pan Timothy Garton Ash zbiera materiały dotyczące transformacji systemowej w naszym kraju i stosunków społecznych zróżnicowanych pod względem wyznaniowym, narodowościowym oraz etnicznym.

- Opowiadałem Panu Profesorowi jak owe zamiany wyglądały w województwie podlaskim na przełomie lat 80-tych i 90-tych poprzedniego wieku i jak społeczeństwo Supraśla reagowało na te oczekiwane w Polsce zmiany – relacjonuje Radosław Dobrowolski. - Mówiłem o obchodach katyńskich w tym okresie tj. o poświęceniu symbolicznego grobu Ferdynanda Mareckiego, zamordowanego przez Rosjan bolszewickich w wiosną 1940 r. w Katyniu oraz o odtworzeniu płyty z nazwiskami mieszkańców Supraśla, którzy zginęli na Kresach w walkach wyzwoleńczych. Dużo też przekazałem o samorządzie, o naszych problemach, wzlotach i upadkach... Słowem: o tym wszystkim z czym się spotykamy codziennie.

Historycy dyskutowali też o reformie samorządowej oraz o problemach z którymi przed dwoma laty borykała się gmina Supraśl.

-  Jak poradziliśmy sobie wprowadzając zadaniowy sposób podziału środków na inwestycje z zaangażowaniem demokracji bezpośredniej tj. udziału mieszkańców w wyborze inwestycji w ramach tzw. budżetu obywatelskiego gminy Supraśl. Pan Profesor dostrzegł że jesteśmy gminą rozwojową i że widać to gołym okiem – dodał Radosław Dobrowolski.

Kalendarium

 Wrzesień 2018 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262830

Nadchodzące wydarzenia

Koncert Trio Chopin

wrzesień
czwartek
27

19:00

Bieg na Orientację "...

wrzesień
sobota
29
Nadleśnictwo Supraśl we współpracy z Podlaskim Okręgowym Związkiem Orientacji Sportowej...
10:00 - 15:00

Jubileusz Chóru Supraskie...

wrzesień
sobota
29
Zapraszamy na jubileuszowy koncert z okazji 10 - lecia chóru parafii NMP w Supraślu w dn....
18:45

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.